Deklaracja dostępności Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna
Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Centrum Usług Społecznych (https://cuswiazowna.pl)
Data publikacji strony internetowej: 24.09.2009
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 08.03.2024
Informacja dla osób niesłyszących i głuchoniemych znajduje się poniżej:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Nie wszystkie zdjęcia oraz obrazy zamieszczone przed wprowadzeniem zmian w dostępności strony internetowej posiadają opisy alternatywne. Opisy alternatywne będą sukcesywnie uzupełniane.
Wyłączenia
- Część plików graficznych (mapy oraz elementy dekoracyjne) jest wyłączona z obowiązku zapewnienia opisów alternatywnych oraz zmian kontrastowych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia: 2020-03-31
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-03-08
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny
Pobierz Raport z wynikami przeglądu dostępności
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada Marlena Kubańska
telefon: 22 780 46 59 w 43
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor CUS Gminy Wiązowna
- Adres: Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna
Radiówek 25
05-462 Wiązowna - E-mail:
- Telefon: 22 780 46 59 w 27
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Do siedziby Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna znajdującego się w budynku Domu Społecznego w Radiówku 25 prowadzi jedno wejście po lewej stronie budynku wyposażone w schody. Z tyłu tego wejścia znajduje się dźwig windowy, którym klienci mogą wjechać na parter i I piętro. Na drugie piętro prowadzi jedna klatka schodowa znajdująca się w środkowej części korytarza, znajdującego się na parterze. Przed budynkiem znajduje się parking bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. W CUS Gminy Wiązowna nie ma pętli indukcyjnej, natomiast znajdują się na każdym piętrze budynku tablice tyflograficzne przedstawiąjace układ pomieszczeń w budynku z oznaczeniami w alfabecie Braille’a. Nie ma pracownika przeszkolonego do komunikacji w polskim języku migowym. Punkt obsługi mieszkańców w zakresie świadczeń rodzinnych znajduje się po lewej stronie od wejścia, natomisat biuro obsługi mieszkańca po prawej stronie.Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem przewodnikiem i psem asystującym.Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze budynku, na wprost od głównego wejścia, po lewej stronie.
Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Jesteśmy" zajmują 2 wydzielone kondygnacje Domu Społecznego w Radiówku 25 i są pozbawione barier architektonicznych i w pełni przystosowane do pobytu osób z niepełnosprawnościami. Wejscie do budynku od strony głównej WTZ posiada podjazdy dostosowane do wózków inwalidzkich. Wszystkie ciągi komunikacyjne, wejścia główne i tarasowe, ciągi komunikacyjne, sale zajęciowe, toalety i łazienki są dostosowane dla osób z każdym rodzajem niepełnosprawności w szczególności z dysfunkcją narządów ruchu oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich. Lokal jest wyposażony w wewnętrzną windę, obsługującą parter i pwinicę. Dysponują miejscami parkingowymi dla ON. Zapewniony jest wstęp z psem asystującym oraz zdalne usługi tłumacza migowego. WTZ nie dysponują pętlą indukcyjną.
Informacje dodatkowe
Ułatwienia
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem przewodnikiem i psem asystującym.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze budynku, na wprost od głównego wejścia.
Tablice tyflograficzne dla osób niedowidzących
Informacje dla użytkowników z niepełnosprawnością:
- Na stronie internetowej można korzystać ze skrótów klawiaturowych.
- W serwisie internetowym włączony jest fokus, tj. oznaczenie aktywnych linków oraz pól formularza. Fokus przemieszcza się po widocznych elementach strony w logicznej kolejności – klawisz TAB.
- Kontrast – dzięki możliwości zmiany kontrastu teksty na stronie internetowej są bardziej czytelne dla osób niedowidzących.
- Teksty w serwisie są pisane w sposób zrozumiały oraz zgodny z zasadami dostępności.
- Informacje na stronie są czytane na głos przez lektora.
Strona internetowa Centrum jest wyposażona w narzędzia ułatwiające przeglądanie serwisu przez osoby niedowidzące:
- Możliwość zmiany wielkości czcionki.
- Możliwość zmiany kontrastu.
- Całość serwisu oparta jest na stylach CSS.
Data opublikowania strony: 31/03/2020