Search - Aktualności
Przeszukuj - Zakładki

 

poniedziałek, 13 wrzesień 2021 11:32

Zmiany w elektronicznej Karcie Dużej Rodziny

KDR 3.png

Od 1 lipca 2021r. wycofano ministerialną aplikację mKDR, w której były dostępne elektroniczne Karty Dużej Rodziny.


Obecnie, wersję cyfrową Karty Dużej Rodziny można pobrać w rządowej aplikacji mObywatel. Do przeprowadzenia tego procesu potrzebny jest Profil Zaufany i aktywny eDowód.


W aplikacji mObywatel dostępne są też karty bliskich, jeśli były wydane w wersji mobilnej. Jeśli Karty dzieci były wydane w wersji mobilnej i były widoczne w mKDR, a teraz nie są, prosimy o zgłoszenie problemu poprzez infolinię bezpośrednio do Ministerstwa lub urzędu, który wydał Kartę.
Infolinia Ministerstwa pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00-18.00.
tel.: +48 42 253 54 74
mail:

PYTANIA I ODPOWIEDZI


1. Mam problem z wyświetleniem mKDR. Wyświetla się napis "błąd połączenia z serwerem". Kto może mi wytłumaczyć, w jaki sposób naprawić ten "błąd"?
Mobilna Karta Dużej Rodziny przestała funkcjonować. Od 1 lipca karta w wersji elektronicznej dostępna jest w mObywatelu.

2. W moim mObywatelu nie ma Karty Dużej Rodziny!
Prosimy o zaktualizowanie mObywatela do najnowszej wersji.

3. W jaki sposób do aplikacji mObywatel zainstalowanej na telefonie rodzica dodać Karty Dużej Rodziny dzieci?
Jeśli dzieci miały wydane karty elektroniczne to są one widoczne w mObywatelu - funkcja: moi bliscy.

4. W aplikacji mObywatel nie mam funkcji "moi bliscy". Widzę tylko swoją kartę, nie ma kart dzieci.
Jeśli karty dla dzieci nie były wydane w formie elektronicznej, wówczas nie bedą widoczne. Należy skontaktować się z jednostką, która wydała Kartę Dużej Rodziny i ewentualnie złożyć wniosek o wydanie kart dla dzieci w wersji elektronicznej.

5. Jak założyć Kartę Dużej Rodziny?
Aby wyrobić Kartę Dużej Rodziny, należy złożyć wniosek poprzez portal empatia albo osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w miejscu zamieszkania.

Czytany 22 razy

PROJEKT

"Centrum Usług Społecznych w Wiązownie"

logo-projekt.jpg

Dojazd do nas

Serdecznie zapraszamy

budynek-02.jpg

  • POZIOM RPOFLAGA RPMAZOWSZEEFSBezpieczna "Przystań". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

  • logo kolor cus748Centrum Usług Społecznych w Wiązownie. Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  • projektyWiązowskie Centrum Usług Społecznych. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  • projektyProgram Aktywizacji Społeczno-Zawodowej Osób Bezrobotnych z terenu Gminy Wiązowna współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  • projektyWiązowskie ścieżki do kariery! Klub Integracji Społecznej w Gminie Wiązowna. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego