Search - Aktualności
Przeszukuj - Zakładki

 

czwartek, 23 czerwiec 2022 09:03

II KONGRES CENTRÓW USŁUG SPOŁECZNYCH

Obecnie na terenie kraju funkcjonuje 49 Centrów Usług Społecznych, a kolejne MOPS-y przygotowują się do przekształceń. Przedstawiciele tych ośrodków, po raz drugi, spotkali się w Starachowicach.

Podczas pierwszego dnia konferencji o rozwoju i integracji usług społecznych w oparciu o doświadczenia CUS - ów mówił Doradca Prezydenta RP, Przewodniczący Rady ds. Społecznych w Narodowej Radzie Rozwoju dr hab. Marek Rymsza.

Centra Usług Społecznych to innowacja w obszarze polityki społecznej dająca nową jakość. Placówki te otwarte są na potrzeby mieszkańców, bez względu na osiągane kryterium dochodowe. Podstawą w funkcjonowaniu tego typu jednostek, jak mówiła kolejna z uczestniczek forum, jest odpowiednie poznanie potrzeb lokalnych społeczności.

Uczestnicy kongresu zajęli się także tematem poświęconym wsparciu uchodźców w kontekście obecnej sytuacji na Ukrainie. Jednym z prelegentów był Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Marcin Gołębiowski.

Drugiego dnia kongresu jego uczestnicy pracowali podczas warsztatów tematycznych poświęconych polityce społecznej, ich prowadzeniem zajęli się eksperci z Instytutu Rozwoju Profesji i Usług Społecznych.

Podsumowując dwudniowe spotkanie Piotr Ambroszczyk, obecny starosta, a były dyrektor MOPS-u odpowiedzialny za przekształcenie tej jednostki podkreślił, iż wdrażane rozwiązania to niewątpliwie właściwa droga dla rozwoju usług społecznych w Polsce.

Źródło: Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Czytany 214 razy

PROJEKT

"Centrum Usług Społecznych w Wiązownie"

logo-projekt.jpg

Dojazd do nas

Serdecznie zapraszamy

budynek-02.jpg

  • POZIOM RPOFLAGA RPMAZOWSZEEFSBezpieczna "Przystań". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

  • logo kolor cus748Centrum Usług Społecznych w Wiązownie. Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  • projektyWiązowskie Centrum Usług Społecznych. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  • projektyProgram Aktywizacji Społeczno-Zawodowej Osób Bezrobotnych z terenu Gminy Wiązowna współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  • projektyWiązowskie ścieżki do kariery! Klub Integracji Społecznej w Gminie Wiązowna. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego