Search - Aktualności
Przeszukuj - Zakładki

 

piątek, 04 listopad 2022 21:19

Preferencyjny zakup węgla

Wójt Gminy Wiązowna informuje o przystąpieniu gminy Wiązowna do preferencyjnego zakupu paliwa stałego. Sprzedaż paliwa stałego realizowana będzie we współpracy z gminą Otwock.

 

Sprzedaż węgla odbywać się będzie na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Kraszewskiego 1 w Otwocku.

Wnioski o wydanie zaświadczenia niezbędnego do zakupu paliwa stałego należy składać w Centrum Usług Społecznych w Radiówku, Radiówek 25 lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej opatrzonym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.


Wnioski można składać od 7 listopada 2022 r.

Żeby kupić węgiel należy:

1. Złożyć do Centrum Usług Społecznych w Radiówku wniosek o wydanie zaświadczenia.

2. Odebrać zaświadczenie.

3. Zadzwonić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Kraszewskiego 1 w Otwocku pod numer 669 970 237 i umówić się po odbiór węgla/ekogroszku.

4. Udać się do Otwocka z zaświadczeniem – odbiór węgla/ekogroszku tylko własnym transportem.

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1692 ze zm. ).

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych z dnia 2 listopada 2022 r. ilość paliwa stałego dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi:

1) 1500 kg - do dnia 31 grudnia 2022 r.;

2) 1500 kg - od dnia 1 stycznia 2023 r. (wymagane nowe zaświadczenie).

 

Czytany 602 razy

PROJEKT

"Centrum Usług Społecznych w Wiązownie"

logo-projekt.jpg

Dojazd do nas

Serdecznie zapraszamy

budynek-02.jpg

  • POZIOM RPOFLAGA RPMAZOWSZEEFSBezpieczna "Przystań". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

  • logo kolor cus748Centrum Usług Społecznych w Wiązownie. Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  • projektyWiązowskie Centrum Usług Społecznych. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  • projektyProgram Aktywizacji Społeczno-Zawodowej Osób Bezrobotnych z terenu Gminy Wiązowna współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  • projektyWiązowskie ścieżki do kariery! Klub Integracji Społecznej w Gminie Wiązowna. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego